luciaslaget

 

 

 

 

 

D1

 

Birgitta Mattsson

Sega

1059

Sonja Carlsson-Östlund

Solna

1057

Ingegerd Magnusson

Högdalen

1004

Mimmi Andersson

Åkeshov

952

Gunbritt H Jaremo

Enskede

911

Karin Hulting

Brännkyrka Ladies

784

Margit Ryklint

Ankaret

708

Gertie Eliasson

Brännkyrka Ladies

627

 

 

 

 

D2

 

Dagny Eklund

Sala

1060

Ingegerd Bergström

Kusten

1038

Birgitta Heron

Enskede

1014

Anita långström

Enskede

991

Jill Olsson

Solna

959

Inger Enström

Enskede

950

Gurli Larsson

Strängnäs

936

Karin Larsson

Strängnäs

929

Marit Järvinen

Ankaret

899

Ragnhild Olsson

Ankaret

885

Anita Wennberg

Kusten

878

Maud Engström

Högdalen

877

Solveig Tissel

Ankaret

876

Viviann Karlström

Åkeshov

873

Kersti Gutell

Åkeshov

861

Aila Högstedt

Högdalen

854

Marianne Lindström

Ankaret

775

Eva Larsson

Köping

727

Karin Andersson

Brännkyrka Ladies

723

Ycvonne Frisk

Brännkyrka Ladies

488

 

 

 

 

D3

 

Evy Larsson

Ankaret

1096

Eva-Lena Altenfors

Brännyrka

1087

Eva Andersson

Solna

1053

Maj-Britt Larsson

Sala

1019

Lisbeth Karlsson

Solna

1014

Ulla Sävkvist

Enskede

997

Kia Horn

Solna

987

Margot Axelandesson

Strängnäs

894

Riita Sogge

Köping

891

Siv Johansson

Kusten

884

Yvonne Aho

Kusten

878

Marie-Anne Karlsson

Åkeshov

872

Ann Rosenqvist

Enskede

868

Margareta Hasselblad

Solna

849

Inger Dahlberg

Käglan

846

Kicki Isaksson

Köping

762

Siv Aspelin

Enköping

757

 

 

 

 

 

 

H1

 

Bo Östlund

Solna

1134

Helge Skräddars

Käglan

1126

Arnold Mellgren

Solna

1125

Ference Papp

Kusten

1030

Erik Andersson

Kusten

1017

Stig Nyström

Strängnäs

990

Nils Svensson

Kusten

940

Lenart Fryk

Ankaret

894

Lennart Götelid

Sega

852

S-O Wallinder

Sega

849

 

 

 

 

H2

 

Walter Feldhofer

Brännkyrka

1297

Kjell Sjöö

Kusten

1293

Jonny Allgren

Eskilstuna

1282

Lennart Runström

Telgeveteranerna

1196

Bo Pelander

Telgeveteranerna

1195

Hans Andersson

Enskede

1178

Staffan Wihlborg

Ankaret

1155

Leif Sundström

Sollentuna

1154

Leif Haag

Brännkyrka

1147

Jonas Wigzell

Brännkyrka

1142

Göran Bergendorff

Amiki

1134

Pertti Asp

Eskilstuna

1100

Lars Enström

Enskede

1086

Tore Nordlund

Sega

1078

Hans-Åke Carlsson

Högdalen

1068

Johnny Oskarsson

Sega

1064

Stig Tränk

Sega

1047

Hans Wilhelmssom

Enköping

1025

Göran Granat

Högdalen

1018

Raine Sainio

Enköping

1017

Tage Hammaeman

Enskede

1008

Kaj Ahlström

Åkeshov

1007

Stig Olsson

Sega

1003

Roland Larsson

Eskilstuna

1001

Jan Levander

Sega

995

Sören Lind

Kusten

990

Bertil Nilsson

Kusten

971

Sten Ahl

Köping

965

Jorma Mustonen

Enköping

961

Lennart Ekberg

Kusten

959

Leif Hemdal

Brännkyrka

948

Hasse Östlund

Ankaret

943

Lennart Gutell

Åkeshov

931

Stig Olsson

Solna

896

Anders Eriksson

Sala

886

Sune Bergqvist

Åkeshov

854

Rolf Larsson

Strängnäs

854

Klaus Bax

käglan

853

Stig Liljegren

Strängnäs

852

Kjell Andersson

Ankaret

762

 

 

 

 

 

 

 

H3

 

 

 

 

Kjell Isaksson

Västerortsrullarna

1336

Rolf Broström

Enskede

1266

Anders Wirtanen

Telge Veteranerna

1265

Tibor Krausz

Telge Veteranerna

1265

Bert Andersson

Sega

1258

Staffan Berglin

Kusten

1255

Dan Ahlqvist

Sollentuna

1250

Göran Ahlstrand

Brännkyrka

1242

Peter Pettersson

Norrköping

1222

Karl-Johan Högström

Kusten

1219

Håkan Liberg

Eskilstuna

1215

BengtJohansson

Norrköping

1211

Christer Ström

Norrköping

1206

Gerry Eriksson

Vårby

1205

Kjell-Åke Johansson

Kusten

1196

Arne Malmqvist

Köping

1174

S-O Karlsson

Eskilstuna

1172

Anders Nordell

P-A Klubben

1170

Uno Nero

Brännkyrka

1166

K-G Borglund

Sala

1162

Alf Eriksson

Kusten

1153

Geert-Falk Jensen

Sollentuna

1150

Sven Altenfors

Brännkyrka

1148

Åke Karlsson

Sollentuna

1143

Ulf Lönngren

Sollentuna

1131

Gunnar Moqvist

Mälarpantrarna

1129

Asko Narkiniemi

Ankaret

1125

Sten Fräsen

Brännkyrka

1132

Bengt Malmqvist

Köping

1123

Tom Säfström

Enskede

1123

Lars Jidler

Solna

1111

Christer Richnau

Sega

1090

Ted Andersson

Eskilstuna

1097

Stig Nilsson

Åkeshov

1083

Bengt Edlund

Strängnäs

1078

Gunnar Augustsson

Brännkyrka

1074

Jan Andersson

Norrköping

1071

Roger Ekberg

Sega

1068

Leif Johansson

Brännkyrka

1066

Bengt Lövgren

Strängnäs

1055

Leif Sävkvist

Enskede

1053

Torsten Gustavsson

Ankaret

1039

Ingemar Blom

Norrköping

1038

Ingemar Näverstam

Norrköping

1035

Kjell Gustavsson

Sega

1047

Valter Andersson

Strängnäs

1014

Svante Svedborg

Sega

1014

Runo Jakobsson

Enskede

1007

Lars Andersson

Brännkyrka

1003

Lars Johansson

Enköping

1001

Jan-Erik Lindquist

Kusten

995

Kjell Hanser

Enskede

988

Börje Jading

Ankaret

986

Bengt Zäll

Enskede

983

Jarl Krok

Käglan

978

Göran Jakobsson

Brännkyrka

972

Lars Johansson

Kusten

971

Ragnar Vilen

Käglan

970

Per Linde

Enskede

967

Torbjörn Lenngren

Enskede

966

Anders Eriksson

Kusten

963

Tonny Svendsen

Brännkyrka

951

Göte Långström

Enskede

941

Tommy Lönnholm

Enköping

937

Anders Persson

Strängnäs

918

Boris Lauren

Enköping

915

Ove Bragesjö

Eskilstuna

908

Eddie Bergström

Brännkyrka

902

Valter Sjöberg

Brännkyrka

871

Bengt Åkerström

Brännkyrka

866

Gustav Horn

Solna

731

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

H4

 

 

 

 

Leif Sieurin

Köping

1260

Yngve Carlsson

Norrköping

1252

Bo Collinge

Brännkyrka

1243

Tony Gibbermark

Enskede

1205

K-G Axelsson

Eskilstuna

1202

Altti Mattila

Brännkyrka

1201

 

 

 

Drapza Szczepan

P-A Klubben

1192

Gösta Backlund

Eskilstuna

1131

Karl Pettersson

Sala

1125

Per-Olov Karmehed

Norrköping

1121

Holger Åhman

Enskede

1162

Jonny Östby

Vårby

1157

Peter Johander

Vårby

1078

Clas-Göran Öhrbom

Sala

1073

Lars-Erik Karlsson

Sollentuna

1049

Lars Lööw

Sala

1036

Stig-Björn Hellman

Sollentuna

953

Roger Andersson

Högdalen

951

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luciaslaget spelas mellan den 6/11 och den 11/12 med 2 till 3 startar i veckan med start i vecka 49.

Bästa enkelserie i år. Yngve Carlsson Norrköping med 299 i andra serie.